Budownictwo

Idealne piece do topienia metali kolorowych

Idealne piece do topienia metali kolorowych oferuje Energoel. Modele PDP – 3 idealnie sprawdzą się, gdy liczba metali kolorowych nie jest za wielka w warunkach laboratoryjnych. Mogą to być: złoto, srebro i platyna. Dla kupujących dostępne są modele jakie współpracują z tyglami ceramicznymi a także wersje wyposażone w tygiel grafitowy. Pojemność tygli to mniej więcej 50 mililitrów.

Specyfikacja techniczna urządzeń wskazana jest pod adresem https://energoel.pl/produkt/piec-indukcyjny-seria-pdp/ i wskazuje, że warto w takie piece się zaopatrywać pod wyznaczone zastosowanie. Niskie straty mocy mają przełożenie w zredukowaniu kosztów wykorzystania, powiązanych z mniejszym zapotrzebowaniem na energię elektryczną. W firmie stosowany jest autorski system IPM – EnergoEl. To on pozwala na maksymalne oraz automatyczne dopasowanie mocy maszyn do zmiennych parametrów wsadu. Duża sprawność energetyczna wpływa na dynamikę nagrzewania. Urządzenia ciepłownicze mają małą masę i niewielkie wymiary.

W związku z tym nawet wówczas, gdy przestrzeń jest ograniczona sprawdzą się bardzo dobrze. Każda maszyna wykonana jest z użyciem hartowania indukcyjnego, czyli można dostosować do określonych czynności. Można także skorzystać z lutowania twardego albo miękkiego. Zleceniodawcy chwalą to, że usługi są zrealizowane w zgodzie z ich wymaganiami. Opis świadczeń podany jest na stronie marki. Przedsiębiorcy są zawsze usatysfakcjonowani.

Mające zastosowanie w przemyśle piece wyróżnia: wysoka bezawaryjność, duża produktywność, imponująca efektywność w przetwarzaniu energii, opcja automatyzacja procesów, łatwa obsługa, sterowanie temperaturą, zwarta budowa, niewielkie gabaryty, pozytywny wpływ na środowisko oraz możliwość użycia wybranych opcji, w zależności od oczekiwań przedsiębiorcy. Dzięki temu, że są to piece bardzo rozbudowane, można oczekiwać na ich bezawaryjne funkcjonowanie. Zaprezentowana firma stale kieruje się oczekiwaniami klientów w obrębie wykonywanych pieców.

Similar Posts