Budownictwo

Montaż blach – w jakim miejscu kupić blachowkręty?

Jednym z w większości wypadków zadawanych wytwórcom pytań w kwestii blach jest zapytanie o ich właściwy sposób montażu i przechowywania blach w czasie bezpośrednio poprzedzającym zamontowanie ich na dachu. Jeśli montaż ma nastąpić od razu po zakupie (do granic możliwości trzy do czterech tygodni od daty produkcji), należy rozciąć opakowanie, w jakim znajdują się blachy oraz ustawić je pod niedużym skosem, aby umożliwić spływanie potencjalnym wodom opadowym. Jeśli zaś okres pomiędzy wytwórczością a montażem blach ma być dłuższy, wtenczas potrzebne jest rozcięcie paczki, w jakiej blachy pozostały dostarczone przez producenta. W następnej kolejności między arkuszami trzeba umieścić listwy dystansowe, aby umożliwić swobodny przepływ powietrza w opakowaniu.

Pod żadnym pozorem nie wolno kłaść paczki z blachami bezpośrednio na ziemi, a arkusze należy przechowywać w miejscu bezpiecznym, przewiewnym oraz suchym, by nie doprowadzić do zmarnienia blach poprzez działanie elementów środowiskowych – skutkiem tego zainwestuj w blachowkręty. Jedną ze spraw, jaka w najwyższym stopniu intryguje kupujących blachy, jest sposób magazynowania blach pomiędzy zakupem a montażem.

Wielokrotnie z powodów technicznych lub też także budżetowych nie są w stanie bo zainstalować blach na dachu bezpośrednio po zakupie.

Przede wszystkim, nie należy blach kłaść bezpośrednio na ziemi, bo może doprowadzić to do szeregu defektów chemicznych i blokuje odpływ przypuszczalnych wód opadowych, jakie mogą znaleźć się w paczce. Poza tym, nie wolno opuszczać blach zamkniętych w nierozciętym opakowaniu. Do prawidłowego i pewnego przechowywania potrzebują wolnego dostępu powietrza.

Jeżeli blachy mają znajdować się w opakowaniu do trzech, czterech tygodni od daty wytwórczości, wystarczy naciąć paczkę i umieścić je pod delikatnym skosem. Jeżeli jednakże kupujący organizują trwające dłużej przechowywanie blach przed montażem, powinni bezdyskusyjnie umieścić pomiędzy poszczególnymi arkuszami listewki dystansowe, by zapewnić swobodny dostęp powietrza do blach.

Similar Posts