Budownictwo

Niezakłócone działanie wentylatorów do pyłów wyprodukowanych w Nestro

Wdrożenie optymalnej technologii odpylania przez markę Nestro to kolejny dowód na to, że firma ta doskonale rozeznana jest w innowacyjnych rozwiązaniach jakie służą ochronie środowiska i zadbaniu o kondycję zdrowotną osób zatrudnionych w wyznaczonym miejscu. Optymalne odpylanie ma wyjątkowe znaczenie w tych zakładach, gdzie korzysta się z maszyn stolarskich oraz w centrach obróbki. Pozwoli to zmniejszyć koszt eksploatacji urządzeń zajmujących się obróbką drewna.

Innowacyjne instalacje odpylania, dostosowane do trybu pracy w konkretnym zakładzie są w stanie zastąpić niezautomatyzowane usunięcie odpadów poprodukcyjnych. Nie ma mowy o tym, że jakieś odpady będą umieszczone w maszynie, wobec czego będzie ona działała sprawnie. Rozwiązania przedsiębiorstwa z takiego obszaru przeznaczone są dla małych, jak i dla średniej wielkości firm.

W małych zakładach mogą być użyte: filtry workowe typu NASF, filtry stanowiskowe typu NFB oraz filtry podciśnieniowe typu NE 160, 250 i 300. Filtry workowe w połączeniu z wentylatorem są urządzeniem odpylającym. Można je stosować na hali produkcyjnej. Filtry stanowiskowe da się podłączyć do jednej albo do dwóch maszyn. To doskonałe rozwiązanie dla zakładów, w jakich nie ma nazbyt dużo urządzeń. Filtry podciśnieniowe wyposażone są w niewielkich rozmiarów Wentylatory do pyłów. Zwarta budowa oraz mobilność pozwalają na wykorzystanie w wielu miejscach pracy. Można do tego typu filtra dodać do 3 maszyn.

Dla średnich oraz dużych zakładów Nestro oferuje filtr podciśnieniowy typu ZWF 9/4, dostosowany do oddzielania pyłu albo wiór pochodzenia drzewnego od pięciu do 100 000 m3/h. To urządzenie zbudowane jest z komór, wobec czego można je w dowolny sposób modernizować. Ma wiele zabezpieczeń technicznych, dlatego nie trzeba się bać, że mogłoby wywołać niebezpieczeństwo w zakładzie pracy. Oferta bogatsza jest o instalacje redukujące ciśnienie, dedykowane do tych miejsc, w jakich istnieje niebezpieczeństwo wybuchu pyłu. Maszyny filtracyjne oczyszczą wtedy pył z niebezpiecznych mieszanek powietrza.

Similar Posts