Dom

Szafa w przedpokoju – jaką wybrać?

Przedpokój to miejsce bardzo ważne w każdym domu. Nie tylko jest pierwszym pomieszczeniem, do którego wchodzi każdy gość, i które widzi się zaraz po otwarciu drzwi. Jest również bardzo wygodny do przechowywania wielu rzeczy – od okryć wierzchnich, przez sprzęty AGD, aż po różne pamiątki i drobiazgi, po które sięga się rzadziej. Właśnie dlatego w każdym przedpokoju powinna stać odpowiednich rozmiarów szafa.

Jak dobrze wykorzystać miejsce w przedpokoju?

Zarówno długi, wąski korytarz, jak i niewielki przedpokój, można bardzo wygodnie i efektownie zaaranżować. Jeśli tylko masz na to miejsce, pozwól sobie na postawienie tam nie tylko szafy na ubrania i szafki na buty albo wieszaka, ale również wygodnej ławy przydatnej przy zakładaniu butów, czy powieszenie na ścianie dużego lustra. Niektóre modele nowoczesnych szaf oferowane obecnie mają w sobie wszystkie te funkcje! To często siedzisko z szufladą dolną i wieszakami u góry, które fantastycznie organizuje przestrzeń nawet w bardzo ciasnym przedpokoju.

Klienci bardzo często wybierają do tego pomieszczenia duże szafy z drzwiami przesuwnymi. Mogą one mieć lustrzane fronty, dzięki czemu nie tylko wygodnie można przejrzeć się w nich przed wyjściem, ale również optycznie powiększają one przedpokój. Jeśli potrzebujesz mebli, które pozwolą Ci maksymalnie wykorzystać dostępne miejsce, a jednocześnie same nie będa go zajmowały zbyt wiele, to postaraj się właśnie o taką wielofunkcyjną szafę.

Jak najlepiej dobrać szafę do przedpokoju?

W tym przypadku gabaryty będą miały ogromne znaczenie, ponieważ w wielu przypadkach przedpokój to miejsce dość wąskie, w którym nie zawsze można zmieścić wszystko, czego się potrzebuje. Szafa do przedpokoju otwierana skrzydłowo to zakup odpowiedni tylko wtedy, gdy po otwarciu drzwi w pomieszczeniu wciąż będzie dość miejsca, aby swobodnie się poruszać. W innym przypadku lepiej wybrać model z drzwiami przesuwnymi. Gdy chcesz ukryć w swojej szafie wszystkie okrycia wierzchnie, aby przedpokój wyglądał schludniej i bardziej estetycznie, musisz zadbać o to, aby wewnątrz znajdował się drążek na wieszaki. Kierując się własnymi potrzebami na pewno uda Ci się wybrać szafę idealną do swojego mieszkania.

Similar Posts